Το Εργαστήριο Ιατρικής Φυσικής & Ψηφιακής Καινοτομίας συμμετείχε στο 3ο Φεστιβαλ Γρίφων πιο διοργάνωσε το Μουσείο Γρίφων στο Καστελλόριζο από τις 19 εως και τις 22 Οκτωβρίου, 2023!

Ο συνεργάτης του Εργαστηρίου Nikos Kyriakidis, παρουσίασε το Εκπαιδευτικό Δωμάτιο Απόδρασης του έργου Escape4Health σε μαθητές Λυκείου, εκπαιδευτικούς και στο κοινό του Φεστιβάλ. Στις παράλληλες εκδηλώσεις, την Πέμπτη 19/10 και την Παρασκευή 20/10, υλοποιήθηκε ένα διήμερο συμμετοχικό εργαστήριο συν-σχεδιασμού ενός εκπαιδευτικού δωματίου απόδρασης με τους μαθητές του Λυκείου Μεγίστης και τους εκπαιδευτικούς τους.

Το Σάββατο 21/10 και την Κυριακή 22/10 παρουσιάστηκε το Εκπαιδευτικό Δωμάτιο Απόδρασης του Ε4Η «Ο ασθενής στην καμπίνα 2310» στο μαθητικό και το ενήλικο κοινό του Φεστιβάλ WHAAM

Ευχαριστούμε θερμά το Μουσείο Γρίφων για την υπέροχη φιλοξενία!