Την Τρίτη, 7 Νοεμβρίου και ώρα 17:00, το Εργαστήριο Ιατρικής Φυσικής και Ψηφιακής Καινοτομίας σε συνεργασία με την Ειδική Μονάδα Βιοϊατρικής Έρευνας και Εκπαίδευσης της Ιατρικής Σχολής του Α.Π.Θ., σας προσκαλούν στην εκδήλωση που διοργανώνουν στο πλαίσιο του επιλεγόμενου μαθήματος "Επιχειρηματικότητα και Ψηφιακή Καινοτομία" με θέμα "Ψηφιακός Μετασχηματισμός & Εκπαίδευση".

Η εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο Α της Ιατρικής Σχολής του Α.Π.Θ αποτελεί μέρος της σειράς ανοιχτών διαλόγων "για την καινοτομία και την επιχειρηματικότητα στην υγεία".

Με προσκεκλημένο τον κ. Νίκο Λαμπρογεώργο, Client Executive για τον δημόσιο τομέα της Cisco & Διευθυντή του Κέντρου Ψηφιακού Μετασχηματισμού και Ψηφιακών Δεξιοτήτων της Cisco στη Θεσσαλονίκη, θα συζητήσουμε για την εκπαίδευση και τον ψηφιακό μετασχηματισμό, για τη σημασία της ενίσχυσης των ψηφιακών δεξιοτήτων καθώς και για την προώθηση του ψηφιακού πολιτισμού.